Lusy( Kiara  Royal Glade od Lužáneckého parku)

* 31.3.2012 žlutá nechovná fena
Lusynku jsme si dovezli po smrti naší labradorky Sendy.Ta samota doma byla nesnesitelná.Proto když jsem uviděla inzerát od chovatelky z Boleradic neváhala jsem a ihned volala. Lusy byla poslední štěně co bylo volné a dle slov chovatele:"to nejkrásnější". Štěnátko bylo pro nás vytrhnutím smutku ze ztráty naší fenky.Moc jsme se na ně těšili a i přes neférové jednání chovatelky ,která nám den před odběrem volala o náhlém  vyskytnutí "kosmetické vady u štěněte", jsme v tu danou chvíli nedokázali říct ,že ji nechceme. Další ztráta pejska, na kterého jsme se doma všichni těšili ,včetně nakoupení všech  potřebných věcí  pro něj , byla pro nás  nepředstavitelná!
Lusynka i přes svůj handicap  podkusu,nás zaměstnala okamžitě svojí hravostí,aportem a mazlením pokaždé když nás uviděla.
Je to zlatá holčička a máme ji moc rádi.Bohužel v roce 2015 se u ní objevila i epilepsie.Až v tento okamžik jsem si uvědomila,že ne nadarmo se říká : " všechno zlé,je pro něco dobré"..... ano dobré v tom,že pokud by Lusy byla bez handicapu , absolvovala by výstavy jako její úspěšná sestra .Po uchovnění by se narodila časem štěnátka a kdyby pak nastal tento velice vážný problém s onemocněním epilepsie , byla by to katastrofa  pro její děti ,či další generace příbuzných v chovu!Každý kdo si přečte důkladně zákon FCI určitě ví,že pokud se objeví tato nemoc i u sourozence, může to mít nejen genetické následky.